2.12.2018


ARP10

11. Adventní Radioamatérský Potlach

 

Tentokrát už 11. tradiční, setkání amatérů bylo dne 1.12.2018 od 14.00 V restauraci „Eden“  v Ústí nad Labem.

 Po zprávách o stavu našich silnic a ledovce jsem ani nevěřil že dorazí všichni přednášející :) . No nicméně všechno dopadlo nad očekávání dobře. Protože v "U Korbele" restauraci zavřeli, tak najednou nebylo kam jít. Při předpokladu min. 50 účastníků je problém dostatečně velké prostory sehnat. Nový prostor hospůdky "Eden" zajistil Pavel OK1JFP na kterém byla letos celá organizace setkání. Já jen slíbil zajistit obraz a ozvučení. Trochu problém s novým neznámým (akusticky) prostorem. No nějak to dopadlo. Program začal podle plánu a rozeběhlo se povídání.

 Zahájení Pavlem OK1JFP a  OK1VHB pověděl o práci s mládeží . Následovalo zajímavé povídání o Mongolsku. Povídání doplněné obrázky by i Čedok mohl závidět. OK1TEH pověděl o budování EME pracoviště. Nesmírně zajímavé informace a výpočty hodné odborníků. OK1FRT pustil prezentaci o cykloprovozu. Škoda že nedal požadavek na propojení počítače se zesilovačem. Je to ale poučení že "Štěstí přeje připraveným. OK1VOF pověděl pár slov o provozu QRP - téma které bylo dlouho opomíjené.Doplnilo povídání Ládi OK1FRT. OK1AKT pověděl o stavbě TV vysílače. Bohužel zabíhal do odborných podrobností a pozornost lidí už byla dost unavená. OK3RM je výborný "spíkr" a jeho povídání o konstrukci výstupních filtrů pro HF zaujalo mnoho účastníků pracujících na HF. Poslední povídání zbylo na mě ale času bylo strašně málo protože jsme měli sál zamluvený pouze do 17 hodin. Nestačil jsem povědět několik věcí důležitých pro provoz FT8 a změny které budou následovat novou verzí 2.0. Stačil jsem jen upozornit na co si dát pozor při instalování. Poslední krátká zpráva byla jen o vypuštění geostacionární radioamaterské družice P4A.

 

 


Několik obrázků .

                  

Některé obrázky jsou od OK1EM díky mu za ně.

 

 

DX expedice Mongolsko 

Stavba EME originíl na http://www.ok2kkw.com/next/atp18/ok1teh_atp2018.ppt a v anglickém jazyce http://ok2kkw.com/next/atp18/ok1teh_atp2018_eng.ppt

QRP provoz

Radioamaterská TV

FT8 WSJT-X

P4A

 

 

Hodnocení jak se letošní setkání povedlo nechám už na účastnících. Nabídněte pro příští setkání i vaši prezentaci, informaci o tom co se vám povedlo a nebo taky nepovedlo.