Útlum 0 - 31,5 dB

Už před časem se mi podařilo koupit u "číňana" Nastavitelný útlum 0 - 31,5 dB.

Attenuation: 0.5 dB steps to 31.5 dB
Working voltage: 5V
Working voltage:5V
Bandwidth: 1MHz to 4GHz
Four different mode configuration
1,Serial mode configuration:Disconnect J5 J7 J6 shorted J4
Three-wire serial modePin are: GND DATA CLK LE 3.3V
2,Parallel C0.5-C16 control mode configuration:Disconnect J4 J7 J5 J6 shorting
3,Parallel PUP control mode configuration:Disconnect J4 J5 shorted J7 J6.
 

Protože je možné jak paralelní tak sériové nastavení, lákalo mne udělat nastavení pomocí arduina. Snažil jsem se udělat to co nejmenší ale dopracoval jsem se k rozměru o malinko většímu než je rozměr modulu. Nic se nedá dělat , předělávat se mi to nechce a tak to bude muset napravit krabička.

Arduino... Je možné použít model mini, mini pro, nano a samozřejmě i další. Je to jen otázka rozměru. Já jsem použil mini, protože se mi povalovalo v krabici "od číňana".Zobrazovací prvek jsem zvolil 7 segmentový display se třemi čísly. Spotřeba je celého zařízení pouze 50mA a tak se to dá napájet z kdečeho. Já používám zdroj pro telefon 5V.

V programu je možné zvolit použitý typ jen přesunutím nastavení pinů. To je proto aby spoj vyšel bez zbytečných propojek. Na mém modelu zůstala jedna :(

Po připojení Arduina , nahrání sketche  a jeho úpravy podle použitého typu, můžeme spustit monitor. Po zadání h se objeví help podle kterého můžeme s arduinem komunikovat. Samozřejmě nepotřebujeme počítač pro komunikaci. Útlum stačí nastavit rotačním enkodérem a zapsat pro pozdější použití do paměti EEPROM. Zapsaný útlum se nastaví hned po zapnutí, nebo po případném resetu arduina.

Pavel OK1IPS vytvořil neuvěřitelně rychle krabičku. Poskytl  i STLka pro výrobu :).

A teďpřílohy:

Datasheet PE4302.Program pro Arduino , schema v Eaglu, spoj v Eaglu pro Arduino mini,  schema v Eaglu, spoj v Eaglu pro Arduino nano,. subor pro výrobu spoje mini  ,   subor pro výrobu spoje nano

Krabička: Horni díl , tělo, spodní díl.

www.ok1vm.cz