TS2000            04.12.2018

Byl jsem požádán abych provedl  "něco " s TS2000 která byla v porovnání s FT847 hluchá na 144 a 430 MHz pásmu. Po chvilce hledání na internetu jsem našel úpravu na stránkách PA3GUJ. Problém je celkem jasný vstupní tranzistory jsou zavřené a vlastně nezesilují. Asi to bude dost odolné vůči signálům - všem :).

Po zhlédnutí a přečtení jsem si řekl že tudy asi cesta nevede.

 Přišlo mi tak trochu neprofesionální  Po prostudování úpravy od AK2F a UU2JJ.  a hlavně servisní dokumentace, jsem se pustil jsem se do rozebírání .... Kdybych za každý šroubek dostal € byl bych boháč. Podle servisní dokumentace jsem našel R20 a R17. Jsou na spodní straně Rx desky a tak je nutné celý prostřední díl rozebrat. Najdeme dotyčné rezistory a odstraníme je. Na místo původních rezistorů přiletujeme R20 = 10k a R17 = 56k. Tím se napětí na G2 zvedne na cca polovinu napájecího napětí a tranzistor se otevře. Po opětovné montáži se nebudeme stačit divit ... signály min o 2 - 3 "S" silnější.

Největší problém je, že to musí jít všechno ven a je to ve dvou patrech nad sebou. Pro odstrašení obrázky jak to vypadá.... Pokud se vám klepou ruce, tak si to nechejte radši od někoho udělat. SMD součástky nejsou pro každého a odvahu rozšroubovat rádio taky každý nemá.